V košíku zboží za: 0 Kč

Vyhledávání:

rozšířené

Zákazník

Registrovat

červi, rousnice, dendrobeany, patentky a hnojáci

Aktuality

Provozovatel

JP, akciová společnost, Šumperk
Loštice - Loštice, Hradská 107/21, okres Šumperk
789 83 Loštice

IČO: 15503224
DIČ: CZ15503224

Tel.: 723 312 745

E-mail
HOT-LINE

Spisová značka: B86 vedená u Krajského soudu v Ostravě. Předmět podnikání: výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona.

e-mail : info@milocz.cz

NAVRCHOLU.cz


Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
-> Doporučte nás!

I. liga - 2. kolo - Pasohlávky

Výsledkovou listinu z I. ligy - 2. kolo - Pasohlávky naleznete zde.

 

Minulý víkend(28. – 30.5.) proběhlo druhé kolo I. ligy v lovu ryb udicí. Z důvodu nepříznivých podmínek na našich řekách byl závod přesunut z Břeclavského Járku – kanál Dyje na Mušov do Pasohlávek.
 
První ligu po prvním závodě vede nejmladší družstvo Nového Strašecí za které startujeOndra a Roman Pokorní z Nového Strašecí, Patrik Netolický ze Svitav a Bára Bačinová z Jeníkovi u Hradce Králové – oba z východočeského územního svazu.
 
Článek od pana Netolického - o družstvu Nové Strašecí
 
V loňské sezóně se nám závod na této náročné vodě vůbec nepovedl. První ligu jsme tady začali s propadákem a ziskem neuvěřitelných devadesáti bodů.
 
Na letošní závod jsme se připravili již podstatně kvalitněji. Trénovali jsme přesnou střelbu krmení prakem i přesné házení angličákem (splávek na daleké hody) na vzdálenost minimálně 35m. Na tuto vodu to chce i úplně jiné sestavy než na ostatní závody – viz obrázek. Důležité je i pravidelné střílení krmení, kvalitní živé nástrahy a návnady.
 
První liga začala v pátek tréninkem. U břehu vařila voda. Stovky cejnů velikosti do 50cm i větších se válelo u břehu ve tření. Se braním to vypadalo všelijak, přesto jsme chytili v tréninku pár ryb, což je vždy důležitý faktor pro získání jistoty do závodu.
 
První závod začal v sobotu prezentací a losováním. Naše družstvo si vylosovalo místa v sektorech docela dobře. Takřka všichni naši závodníci po zahájení závodu chytili ihned  rybu.
 
 To pokračovalo celé tři hodiny. Cejni a plotice, které v úlovcích převažovaly nám přibývali. Nakonec jsme po sečtení výsledků v jednotlivých sektorech vybojovali 4. místo, což byl obrovský úspěch ve srovnání s loňským výsledkem - propadákem. Velmi dobře zachytalo i družstvo z Třebechovic pod Orebem, které je složeno taky z mladých závodníků, ale o kategorii starších – U 22. Tady se konečně ukázalo, že lov na odhozové pruty, které výtečně ovládají mladší závodníci je pro ty starší ostřílené reprezentanty v jejich výkonech problémem. Ti jsou zase vynikající na příklad v lovu s děličkou(dlouhé 13 metrové pruty) nebo biče.
 
Druhý závod v neděli dopadl obdobně. Jen o půl bodu nám unikla bronzová medaile. Přesto však jsme udrželi prvenství v I. plavačkové lize. S rozdílem jen několika bodů nám šlape na paty RSK Pardubice Colmic“ A“ a Milo Loštice.
 
Ondra, Roman, Patrik i Bára – U18 si vedli v obou závodech vynikajícím způsobem. Chytalo se v některých sektorech okolo 15 kg ryb, takže to byla hlavně pro ty naše mladé závodníky pořádná dřina.
V červenci nás čeká závod v Uherském Hradišti a závěr sezóny v září bude na Orlici v Hradci Králové.
 
Z výsledků zejména nových závodníků 1. ligy je vidět, že i oni se na této náročné vodě spálili.
Vynikajícím způsobem tady zachytal Mirek Blecha, který udělal v sektorech dvě jedničky a závod i celkově vyhrál. Váha přes 24kg v nedělním závodě hovoří za vše.
 
Sázky, které byly uzavírány na vzájemný souboj mezi Pepou Konopáskem a Mirkem Blechou, kteří chytali ve stejném sektoru vyzněly úplně jasně po ulovení 24kg ryb pro Mirka. Pepa skončil na šestce až po Paťasovi Netolickém(5. místo).
 
Kdyby se družstvu Nového Strašecí povedlo prvenství v soutěži udržet čekal by družstvo příští rok světový pohárový závod Mistrovství světa klubových družstev – pro zajímavost letos probíhá v Polsku a zúčastňuje se ho RSK Pardubice COLMIC „A“. 
 
Naši mladí závodníci nezklamali. Vynikající výsledek v Pasohlávkách ukazuje na vyrovnanost celého družstva, vynikající přípravu na každý závod i perfektní technické a materiální zajištění.
 
Vynikající výsledek mladých Třebechovických a Novo Strašeckých závodníků pomalu ale jistě dává za pravdu všem, kteří vidí perspektivu v tomto sportu právě v omlazení a provětrání hluboce zakořeněných závodníků, kteří mají dojem, že se s nimi počítá snad až do důchodu a že bez nich to nepůjde. S příchodem mladé dynamické krve se nějak nemohou srovnat s touto skutečností.
 
Na druhé straně by bylo třeba jim uvolnit místa, aby nemuseli léta trávit jen v druhé lize, aby mohli náboj mládí, iniciativy a chuti bojovat využít právě v té první i v mezinárodních závodech. A spíše je podpořit tréninkem, vlastními zkušenostmi nebo materiálem. Takto vložená investice se určitě vrátí.

Zajímavé články

© 2022 JP, akciová společnost, Šumperk | Všechna práva vyhrazena
Aplikace pro internetový obchod EasyShop ® 3.9
| © IT STUDIO s.r.o. | Zobrazit panel o souborech cookie.