V košíku zboží za: 0 Kč

Vyhledávání:

rozšířené

Zákazník

Registrovat

červi, rousnice, dendrobeany, patentky a hnojáci

Aktuality

Provozovatel

JP, akciová společnost, Šumperk
Loštice - Loštice, Hradská 107/21, okres Šumperk
789 83 Loštice

IČO: 15503224
DIČ: CZ15503224

Tel.: 723 312 745

E-mail
HOT-LINE

Spisová značka: B86 vedená u Krajského soudu v Ostravě. Předmět podnikání: výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona.

e-mail : info@milocz.cz

NAVRCHOLU.cz


Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
-> Doporučte nás!

Mezinárodní Mistrovství ČR LRU '06

Z našeho archivu :

Mezinárodní mistrovství ČR LRU – plavaná 2006
1.7. – 2.7.2006 Mušov

Mezinárodní mistrovství ČR LRU – plavaná se uskutečnilo 1. – 2.7.2006 na Mušovských jezerech (Dyje). Týden před tímto šampionátem se na stejném úseku konaly mistrovské závody v kategorii feeder. Protože většina feedrařů neulovila ani šupinu, byly oprávněné obavy, že ryby se chytat nebudou. Průzračně čistá voda a kameny pokryté jikrami právě vytřených cejnů nevěstily pro rybáře nic dobrého.

V tréninku se objevovaly oukleje, sem tam se ulovil nějaký okoun. Zodpovědně se na závod připravovala dvě maďarská družstva, která zde trénovala už od středy. Poněvadž Maďaři trénovali vždy na stejném úseku a měli už tak poslední den pořádně zakrmeno, dařilo se jim lovit krásné cejny.

V pátek dopoledne se výrazně změnilo počasí. Po týdnu bezvětří začal foukat silný severozápadní vítr a také vydatně zapršelo.

V den prvního závodu vichr ještě zesílil. Na kamennou hráz se valily obrovské vlny s bílými přepadávajícími čepicemi. Pro lov na splávek to nejhorší co může být. Závodníci si ještě na poslední chvíli předělávali montáže prutů.

Většina ze sedmnácti družstev se rozhodla pro lov s odhozovým prutem a anglickým splávkem. Jen několik odvážlivců se rozhodlo pro lov na děličku i když v silném větru a na velkých ostrých kamenech hrozilo každou chvíli zlomení děličky.

Podmínky, které příroda závodníkům nachystala, byly opravdu velmi těžké. Jen rozdělání nářadí na velkých kamenech představovalo samo o sobě obdivuhodný sportovní výkon. Závodník si musí nachystat nářadí na břehu během dvou hodin, což představuje nespočet operací např. usadit si sedačku mezi těmito velkými balvany, rozdělat si několik odhozových prutů, stihnout si rozdělat děličku zpravidla se třemi až pěti topsety, na každý topset navázat systémy, eventuelně rozdělat i biče, vše pevně ukotvit mezi kameny, aby vítr nic neodfoukl a nepolámal, ukotvit vezírek tak, aby ho vlny nesebraly, nachystat si minimálně 20 základních vnadících koulí zpravidla pro zavnadění u břehu i v dálce, nachystat si po ruce živé nástrahy a návnady a při tom všem neustále dávat bedlivý pozor, aby noha nesjela mezi balvany nebo neuklouzla na kluzkých kamenech omývaných vlnami, čelit vichru a metrovým vlnám, které chrstaly do misek s červy i do obličeje závodníků. Ten, kdo podcenil oblečení odolné vodě, byl promáčený a zmrzlý na kost.

Vědělo se od začátku, že každá ulovená ryba bude zlatá. Oukleje se ve velkých vlnách nedaly lovit vůbec. Na odhozové pruty nebralo téměř nic. Splávky byly unášeny větrem vpravo, každou chvíli se ztrácely ve vlnách a rozeznat záběr bylo velice těžké. Ti závodníci, kteří zvolili lov na děličku nebo bič byli úspěšní a nějaké okouny přece jen ulovili. Na odhozové pruty se podařilo ulovit ryby jen několika jedincům. S odhozem zazářili především závodníci z Ostravy, kterým se podařilo ulovit větší ryby. Jinřich Kotlář, především díky perfektně seřízenému prutu a zvládnutí extrémních větrných podmínek, ve svém sektoru zvítězil. O zbývající jedničky mistrovského závodu se podělili závodníci z družstva MILO Loštice – Ladislav Smola, Petr Klásek a Ing.Jan Heidenreich, kteří zvolili pro družstvo bezchybnou taktiku. Lovili na kratší 11 m dlouhé děličky v kamenném záhozu a systematicky zdolávali jednoho okouna za druhým. Dokonce se jim tímto způsobem podařilo ulovit i velké cejny. Družstva Loštic a Ostravy tak získala obrovský náskok před ostatními a jen velmi těžko už je mohl v nědělním závodě někdo překonat.

V neděli ráno vítr trošku polevil a otočil se přímo proti závodníkům. Poněvadž z předchozího dne již bylo zakrmeno, předpokládalo se, že ryby budou brát poněkud lépe. Jak to tak při těchto závodech bývá, zašprýmoval si opět los. Do sektoru C si nalosovali asi ti nejlepší závodníci a utkali se tak přímo v jediném sektoru v přímém souboji – Jindra Kotlář, Josef Konopásek, Pavel Prášek, Ing. Jan Heidenreich , Ing. Karel Nováček, Jiří Janků, Ing. Ladislav Žigo a ještě k tomu dva nejlepší Maďaři.

Ryby zpočátku téměř nebraly, zase jen sem tam okoun u břehu, ale i ti postupně přestali brát. Později se začali objevovat velcí cejni ulovení na odhozové pruty. Nikdo je však nelovil systematicky. Důležitá byla především trpělivost. Druhý závod rozhodla poslední hodina. Velice precizně lovili všichni Maďaři. O všem se ale rozhodovalo v nabitém sektoru C. Do poslední chvíle nikdo nevěděl jak to dopadne. Nejlepší závodníci měli po čtyřech, pěti rybách. Záleželo na jejich velikosti. Ing.Jan Heidenreich zapřáhl 17 minut před koncem velkého kapra. Dalo se tušit, že pokud ho dostane, jasně zvítězí. Na vlasec 0,08 se však kapr dal s opatrností zdolávat opravdu pomalu. Kapr byl zdolán, ale přece jen to bylo o pouhých 10 vteřin po odpískání závodu, takže se nezapočítával. Přesto, i bez tohoto kapra stačily ostatní úlovky Ing. Janu Heidenreichovi k absolutnímu vítězství.

Mezinárodním Mistrem České republiky 2006 se stal Ing.Jan Heidenreich z MO ČRS Loštice . Zvítězil tak před Maďarem Laszlem Kiss a Slovákem Františkem Vygyovským .

V soutěži družstev nestráceli závodníci z Ostravy ani z Loštic svoje pozice a potvrdili tak svůj náskok z prvního dne. Zvítězilo družstvo MO ČRS Ostrava, jen kousek za nimi na druhém místě se umístilo družstvo MO ČRS Loštice MILO a na třetí místo se zaslouženě po sobotním propadáku probojovalo družstvo RSK Pardubice Colmic.

Skončilo tak jedno z nejtěžších mezinárodních mistrovství ČR v LRU plavaná za poslední léta. Plavačkáři ukázali, že i ve velmi extrémních podmínkách na velmi těžké vodě ryby nachytat umějí. Bez ryby skončilo jen velmi málo závodníků.

Mgr.Tamara Heidenreichová

Umístění jednotlivců

1. místo: Ing. Jan Heidenreich ČRS Loštice MILO
2. místo : Laszlo Kiss Jack Club Hungaria
3. místo : František Vygyovský Attila Club Hungaria

Umístění družstev

1. místo : ČRS Ostrava ( Kotlář. Pokorný, Hořínek, Havlíček )
2. místo : ČRS Loštice MILO ( Ing. Heidenreich, Klásek, Kubík, Smola )
3. místo RSK Pardubice COLMIC ( Konopásek L., Konopásek J., Pergreffi, Maštera)
4. místo : Jack Club Hungaria (Kiss, Porter, Krdeli, Monostore )
5. místo : Attila Club hungaria ( Bodo, Pataki, Holcinger, Vagyovsky)
6. místo : Východočeský Územní svaz ( Jakubský, Skalický, Urban, Derner)
7. místo : MO MRS Pohořelice ( Bednařík, Žigo, Melcher, Freylich)
8. místo : ÚS Severní Čechy ( Dvořák, Hřídel, Cajthaml, Lát )
9. místo : ÚS Jižní Čechy ( Kostka, Prášek, Hron, Kabát )
10. místo : RSK Pardubice B ( Novák, Maruška, Sedláček, Mašek )
11. místo : ČRS Hradec Králové B ( Bartoš, Jireček, Zahradník, Veselý )
12. místo : MO ČRS Lanškroun ( Vetchý, Vávra, Appl, Blecha )
13. místo : MRS Brno SENSAS A ( Nováček, Juřík, Heidrich, Gorcoš )
14. místo : StÚS ČRS ( Stádník, Merenus, Urban, Kadlec )
15. místo : MRS Brno SENSAS B ( Kazatel, Darebník, Hanáček, Foret )
16. místo : ÚS Plzeň ( Omamik, Vyslyšel st., Vyslyšel ml., Weber )
17. místo : ÚS města Prahy ( Janků, Kubín, Švehlová, Vocel )

Zajímavé články

© 2022 JP, akciová společnost, Šumperk | Všechna práva vyhrazena
Aplikace pro internetový obchod EasyShop ® 3.9
| © IT STUDIO s.r.o. | Zobrazit panel o souborech cookie.