V košíku zboží za: 0 Kč

Vyhledávání:

rozšířené

Zákazník

Registrovat

červi, rousnice, dendrobeany, patentky a hnojáci

Aktuality

Provozovatel

JP, akciová společnost, Šumperk
Loštice - Loštice, Hradská 107/21, okres Šumperk
789 83 Loštice

IČO: 15503224
DIČ: CZ15503224

Tel.: 723 312 745

E-mail
HOT-LINE

Spisová značka: B86 vedená u Krajského soudu v Ostravě. Předmět podnikání: výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona.

e-mail : info@milocz.cz

NAVRCHOLU.cz


Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
-> Doporučte nás!

Nový český rekord

Z našeho archivu :

 

48,5 kg ryb za 3 hodiny rybolovu na závodech LRU mimo chovný rybník Ing.Jan Heidenreich na řece Svratce
 
Rekordy nepadají každý den. Obzvlášť v takový den, kdy v květnu klesla rtuť teploměru na 3° C a foukal silný vítr a nikdo by nečekal, že ryby budou brát. Ing. Janu Heidenreichovi se však podařilo v tento nevlídný den překonat svůj vlastní rekord z Mušova ( 46 kg ryb ). Na řece Svratce, kde se poprvé konaly závody v lovu ryb udicí na plavanou – Mazalův memoriál nachytal přes 48 kg ryb. Na chovném rybníku je zaznamenán rekord přes 50 kg kaprů za tři hodiny lovu. Každý rybář však ví, že srovnávat rybolov na chovném rybníku a na přírodní řece nelze.
Jistě není samo sebou, že člověk překoná svůj vlastní rekord. Proto jsme se na to Ing.Jana Heidenreicha zeptali. „ Samo sebou není ve sportu nic“, odpovídá, „ za každým úspěchem jsou zkušenosti nasbírané z dlouhé řady závodů. Za těch 15 let vrcholového sportu začne fungovat závodnická intuice, kterou musíte skloubit s rybářským citem pro vodu.“
Určitě je však něco co byste mohl poradit začínajícím sportovním rybářům.
„ Základním předpokladem úspěšného rybolovu a především závodního rybolovu je správné vnadění. Tedy mít kvalitní směs, které rybář věří, se kterou neexperimentuje a umí vytvořit odpovídající konzistenci pro danou vodu. Pak ještě tuto směs dopravit na správné místo ve vodě, které je nutné si přesně hloubkoměrem vyhledat a tam zavnadit. Já řadu let používám vnadící směsi MILO, kterým vděčím za svoje úspěchy. Rád každému poradím jak s nimi zacházet a doporučím recept na konkrétní vodu. Nedávno jsem poradil bežnému rybáři a on pak dvakrát za sebou vyhrál vesnické závody. Musím říct, že upřímné poděkování za dobrou radu je potom velké zadostiučinění. I když musím na druhou stranu říct, že taková upřímná rada soupeři na Mistrovství světa v Bulharsku mě stála 1. místo v sektoru. Ale tak to v životě je. Držím se hesla přej a bude ti přáno. „
 
Chodil jsem po břehu jako rybář – nezávodník a pozoroval závodníky.
Všichni měli 13m děličky , závodní sedačky a lovili. Po bližším zasvěcení do tajů závodní plavané jsem pochopil jak rozdílné je, když dva dělají zdánlivě totéž. Závodní plavaná je prostě mistrovské umění, souhra desítky detailů a promyšlených tahů a spousta času potřebného na přípravu. Nevěříte? Přijďte se někdy podívat na závody v lovu ryb udicí na plavanou. Jistě budete překvapeni a získáte řadu poznatků, které použijete, když si jen tak půjdete zachytat.
 
redakce časopisu Sportovní rybolov

 

Zajímavé články

© 2022 JP, akciová společnost, Šumperk | Všechna práva vyhrazena
Aplikace pro internetový obchod EasyShop ® 3.9
| © IT STUDIO s.r.o. | Zobrazit panel o souborech cookie.