V košíku zboží za: 0 Kč

Vyhledávání:

rozšířené

Zákazník

Registrovat

červi, rousnice, dendrobeany, patentky a hnojáci

Aktuality

Provozovatel

JP, akciová společnost, Šumperk
Loštice - Loštice, Hradská 107/21, okres Šumperk
789 83 Loštice

IČO: 15503224
DIČ: CZ15503224

Tel.: 723 312 745

E-mail
HOT-LINE

Spisová značka: B86 vedená u Krajského soudu v Ostravě. Předmět podnikání: výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona.

e-mail : info@milocz.cz

NAVRCHOLU.cz


Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých?
-> Doporučte nás!

Stříbro ! MS Itálie '09

 

Rozhovor s trenérem českého družstva žen Ing. Heidenreichem

 

 

 

 

Letošní mistrovství světa LRU- plavaná ženy se uskutečnilo 22. – 23. srpna v Itálii. Šampionátu se zúčastnilo 18 národů. Českou reprezentaci zastoupily závodnice Ivana Šulcová, Markéta Nováčková, Šárka Švehlová, Hana Purkrábková, Barbora Bačinová a Klára Zahrádková. Trenérem jsem byl já a mými asistenty byli Luca Pergrefi a pro organizační záležitosti Petr Holič. Společně s námi cestovali Radek Zahrádka, Karel Nováček, Zbyněk Bačina, Petr Purkrábek, Michal Švehla a Petr Janků. Celý tento tým od prvního tréninkového dne pracoval na plné obrátky a vytvořil se zde velmi dobrý kolektiv, který šel cílevědomě za úspěchem. Taktika pro závod se rodila v průběhu tréninku. Každý tréninkový den byl jiný, ale měl svoji logiku. Zavlažovací kanál široký cca 40 metrů u městečka Boreto je několik desítek kilometrů dlouhý, mění se zde průtok vody podle potřeb zemědělců zavlažovat svá pole. Na úseku, kde jsme trénovali a posléze i závodili, se minimálně měsíc žádné závody nekonaly a ryb zde proto bylo minimum. Každým dnem však ryb přibývalo, jak do vody padalo krmení. Základní rybí osádkou byli karasi, kapři a k mé radosti i cejni. Natahovali se zde obrovští sumci. Nebylo náhodné uvidět na hladině poblíž splávků děvčat válet se více jak dvoumetrové fousáče. Po celý týden bylo úmorné vedro těsně pod 40°C. Voda proto proudila rychle, aby pole měly dostatečnou závlahu. Přesto se dalo chytat nejen na lízátka, ale na mírné proplavání i na 2 – 4g kulaté splávky. Kromě lepených červů s kamínky stále více fungovaly patentky v hlíně, které jsme si dovezli s sebou a slepili bentonitem od místních rybářů, italských ligových závodníků, kteří nám byli nápomocni i v navazování systému s řetízky bročků a poskytovali nám řadu detailních informací o osvědčeném způsobu lovu, a to každodenně po celý průběh šampionátu. Velký proud nám znemožňoval vyzkoušet lov na bolonězku při druhém břehu u rákosí, kde přirozeně bylo ryb nejvíc. Ivana Šulcová to zkoušela, ale bylo to velmi riskantní. Správně seřízená dělička proto byla základem. Zkoušeli jsme tři dny krmení, belgické Van de Ende, Colmic a Milo. Italské krmení fungovalo nejlépe a pro závod jsme se rozhodli použít u čtyřech děvčat známou a osvědčenou kombinaci modrý a zelený (Milo VIP - river + Milo Super), Ivana používala Colmic - Carp.

 

Rozhodující pro úspěch v závodě však byla kvalitní patentka. Ve velkých vedrech měla všechna družstva určitě velké problémy uchovat patentku v dobrém stavu. Přes neochotu hotelového personálu jsem si prosadil denní zamrazení 8 kg ledu a patentku jsem opatroval na hotelovém pokoji vedle postele, jak to nejlépe bylo možné. Více než jiným družstvům nám v závodě brali cejni, kteří nám potom dělali rozhodující umístění na některých sektorech. Patentka působila dobře i na karasy. Velké kapry jsme si zkusili v tréninku. Každá z děvčat nějakého ulovila, v závodě nám však kapři příliš nebrali, což bylo nakonec také dobře. Zdolávání velkého kapra bylo zdlouhavé a riskantní. Navíc na silné kaprové systémy zase méně brali cejni a karasi. Pro úspěch bylo kromě patentky také důležité přesně a pravidelně krmit. Tam, kde bylo více ryb, bylo možné krmit i rukou, tam kde bylo ryb méně, bylo nutné kalíškovat. Krmení i hlína muselo být velmi soudržné, aby se neodplavovalo. Neúčinnější sestavou udic byly kulaté splávky systémem mírného přidržování a popouštění. Ryby braly vesměs na základní hromadě.

 

Pro první závod jsme si vylosovali celkem dobře na sektoru A číslo 2, kde byla Ivana, ve středových sektorech na losu příliš nezáleželo. V sektoru E, kde byla Bára, jsme si vylosovali číslo 9, což bylo také dobré, protože se jednalo o nejbližší číslo půleného sektoru k forhontu. Ivana se velmi rychle přizpůsobila poměrně slušnému braní ryb a po celý závod se přetahovala s Angličankou Pickering, obhájkyní titulu o prvenství. Vybojovala nakonec druhé místo v sektoru. Na sektoru B ryby téměř nebraly. Markétě spadl kapr i několik karasů. V poslední hodině však zjemněním udice několik karasů ulovila a vybojovala krásné 3. místo. V rovněž velmi těsném středovém sektoru precizním lovem zhodnotila minimum záběrů Šárka a bylo z toho rovněž 3. místo. Šokem pro všechny však byl lov Hanky v sektoru D. Přímo vedle ní si vylosovala italská mistryně světa Simona a za ní davy diváků. Hanka se však nenechala vyvést z míry a krátce po zahájení závodu ulovila více jak dvoukilového cejna. Televizní kameraman za italskou závodnicí chtě, nechtě, musel kameru otočit na Hanku. I zbytek závodu držela Hanka krok a několik dalších menších cejnů a karasů zajistilo jasnou jedničku. Bára v sektoru E měla slabší začátek. Navíc zaseknutý velký cejn se jí položil do proudu a nebylo možné ho rychle přitáhnout, poněvadž by byl vidět u sousední závodnice. Asi po deseti minutách o něj Bára přišla. V poslední hodině však Báře ryby přijely. Ulovila asi 8 cejnů a jen o chloupek jí uniklo lepší jak 4. místo. Po prvním závodě jsme byli druzí za Německem. Všechna favorizovaná družstva až za námi. Večer jsme si vše probrali s vědomím, že nesmíme nic pokazit. Hlavně jsme věděli, že budou fungovat jemnější systémy. Patentka byla velmi dobrá i v neděli ráno. Když jsem před závodem chodil s komisaři kontrolovat krmení, běhal mi až mráz po zádech. Viděl jsem u všech týmů kromě Německa polomrtvou patentku. Ta naše však byla perfektní.

 

A závod byl tu!

 

Markétě na Áčku ryby braly hned. Bylo nutné udržet tempo. Škoda, že několik závodnic zde ulovilo velkého kapra. Jinak by to určitě bylo lepší jak 5. místo. V Béčku to zase jako v sobotu téměř nebralo. Každá ryba zlatá. Báře možná patentka s krmením odplavala, protože velké cejny začala lovit závodnice pod ní. Nějaké záběry však přišly, bylo to zde velmi vyrovnané. Mohla být druhá až osmá. Nakonec šestá. V céčku opět vynikající výkon Šárky. Nepokazila téměř nic. Z minima záběrů vytěžila maximum. Výborné 2. místo. Ivana na Éčku antiforuntu chytala jako o život. Náš italský pomocník a kamarád, který se jí věnoval celý týden, odvedl vynikající práci. Čtvrté místo bylo na tomto vylosovaném místě asi maximum. Hanka na Déčku odchytala životní závod. V nabytém sektoru nepovolila ani na vteřinku. Pravidelným krmením a zdoláváním cejnů a karasů neměla žádný výpadek. Netrpělivě jsme čekali na zvážení, které zde bylo jako poslední. Věděli jsme, že to bude si do trojky. O jedničce jsme se báli mluvit. Hanku vážili jako předposlední ze všech. S Lucou jsme očima tlačili ručky váhy, ani jsme však nemuseli. Byla to jednička a dvě stříbrné medaile. Družstvo a Hanka! Všichni jsme naskákali do vody. Kdo zná závodní plavanou, tak ví, jaký to je úspěch.

 

Všechny závodnice, a nesmím zapomenout i na náhradnici Klárku a realizační tým musím pochválit pro maximální nasazení a velmi dobrou kolektivní atmosféru během celého průběhu šampionátu.

 

 

 

Ing. Jan Heidenreich

 

 

 

Zajímavé články

© 2022 JP, akciová společnost, Šumperk | Všechna práva vyhrazena
Aplikace pro internetový obchod EasyShop ® 3.9
| © IT STUDIO s.r.o. | Zobrazit panel o souborech cookie.