VYSVĚTLIVKY K DĚLIČKÁM

NANOLITH                                    

Nanolith je speciální molekula, která dává materiálu nepřekonatelnou sílu a tlumí vibrace. Molekuly nanolithu jsou velké jen pár nanometrů. Molekula nanolithu je skvělá protože je tisíckrát menší než molekula uhlíku, která má 5 mikronů v průměru. Nanolith se díky extrémně malému rozměru snadno vejde mezi molekuly uhlíku a molekuly epoxidové pryskyřice, což zvyšuje mechanické vlastnosti celého materiálu. Použití těchto nanopartiklů umožnilo Reglassu vyvinout TOP produkt s vysoce technickým obsahem, který je daleko lepší v porovnání s produkty, které jsou jen z uhlíkových vláken. Výsledkem jsou extrémně lehké pruty, velmi stabilní a mají obrovskou citlivost. Tlumení vibrací bylo vyvinuto spoluprácí nejvýznamnějších italských vývojových institutů.

SUN CORE                                           

"Sun Core" je nový proces který tvoří velmi tenkou vrstvu tvořenou kovovými mikročásticemi včleněnými do struktury blanku prutu. Tato konstrukce tvoří ochranou vrstvu, jejíž váha je téměř nulová. Odrážející síla mikročástic udržuje teplotu blanku prutu níže než na standartních blancích.

LINEAR JOINT - L.J.                                

"Linear Joint" je absolutně převratný koncept designovaný tak, aby prut měl unikátní plynulý přechod dílů. Tato lineární redukce v průměrech eliminuje otravný "schod" mezi dílly. "Linear Joint" systém zužuje precizně každý díl a tím zvyšuje jeho tuhost, sílu a zlepšuje klouzavost dílu v ruce.

MAGIC STEPS - M.S.                          

Nový patentovaný systém designovaný k vyřešení problému s odíráním amortizéru o vnitřní stěnu vrchní části špičky. Skládá se ze série malých kroužků, vytvářející tzv. "mikro-kroky" na vnitřní straně špičky. Toto řešení umožňuje amortizéru jakéhokoliv průměru klouzat jemněji po menší ploše bez jakékoliv extra váhy. Další testy demonstrovaly, že efektivnost "Magic Stepů" se projevuje i při chytání menších ryb.

POWER ZONE - P.Z.                              

Speciální design pro děličky vyšší řady, kde je materiál vyztužen speciálními denzitovými vlákny. Toto řešení eliminuje risk zlomení špičky topsetu při zdolávání ryby. "Power Zone" je oblast, vytvořená v základu materiálu topsetu, kde je síla vyšší. Tato vlastnost je získána z vláken s různou hustotou, které umožní aby části byly vyztuženy pouze tam, kde je to zapotřebí. Tímto zamezí zbytečnému přidávání vnějšího vyztužení, které by zvýšilo i váhu prutu.

FUSION                                                      

Tento systém představuje postatné zlepšení v konstrukci druhého dílu. Tento systém kombinuje použití uhlíku a pryskyřice s chytrým směrováním namotání vláken tak, aby byla vrchní část druhého více robustní a silná v nižší části druhého dílu. Tato kombinace zaručuje skvělou stabilitu špičky.

ANTI FRICTION SYSTEM - A.F.S.                

Tento unikátní proces vtlačí na blank prutu mikroskopickou vrstvu "nepropustné drsnosti". Když je prut mokrý, tak tato vrstva uchovává kapky vody tak aby dělička krásně klouzala v rukou. AFS nabízí další výhody jako jsou větší odolnost, vyšší odolnost proti poškrábání a lehké čištění. A konečně tento systém eliminuje problém rudnoucích a palících dlaní jenž je velmi nepřijemný při delším chytání s děličkou.

TEFLON JOINT - T.J.                                     

 "Teflon Join" systém je ultra tenká teflonová vrstva, která chrání povrch spojů děličky před opotřebováním a dělá spojení dílů plynulejší - tím zabraňuje zasekávání děličky při oddělávání dílů. Tento potah se sebe lubrikačním teflonem výrazně redukuje váhu dílů. Laboratoře prokázali, že teflon-karbonové spoje mají odolnost 50x vyšší než karbon-karbonové spoje.

CLEAN CAP SYSTEM - C.C.S.                           

"Clean Cap System" je designován tak aby spoje dílů zůstaly vždy čisté. Chrání spoje dílů proti poškození a otřesům. "Clean Cap" neabsorbuje vodu a tím chrání díly proti potopení.

SPIRAL SLIDING SYSTEM - S.S.S.           

"Spiral Sliding System" vám umožňuje komfortní a rychlé klouzání děličky v rukou. Díky speciální úpravě S.S.S. se stane váš lov s děličkou mnohem rychlejší.

HIGH REINFORCED JOINT - H.R.J.          

"High Reinforced Joint" je systém, který vytváří velmi silné a přitom lehké spoje děliček vyrobeny ze speciálního materiálu. To zaručuje vynikající pevnost a odolnost ve spojích dílů bez přidané váhy.

EVA CONE BUT - E.C.B.                           "

Eva Cone But" systém zaručuje velmi lehké a krásně plynulé spojování a rozdělování jednotlivých dílů děliček. A to tak, že jednotlivé spoje jsou potaženy speciálním materiálem.

CARP RESISTANT                                   

Systém "Carp Resistant" dělá děličku odolnější - jak název napovídá - kaprům odolnou při minimálním nárustu váhy děličky.

X - WINDING - X.W.                               

Tento systém vylepšuje strukturu děličky a to tak, že karbonová vlákna nejsou navíjena dokola (ve tvaru písmene O) ale přes sebe (ve tvaru písmene X) tím pádem je dělička silnější a tenší.

ANTI GRIP - R.L.S.T.                             

"Anti Grip" systém - protiskluzový systém. Přičemž při práci s díly krásně klouže.

HIGH MODULUS CARBON - H.M.C.        

Vysoce modulový karbon - velmi lehká a přitom velmi silná molekula uhlíku.